Kezdőlap » közmeghallgatás » Kérdések és válaszok (2)

Kérdések és válaszok (2)

Tisztelt Önkormányzat!

Tisztelt Polgármester Úr!

Helyi lakosként kérdéseimet a megszabott határidőig elektronikus formában juttatom el Önökhöz, várva minden kérdésre az érdemi választ.

Fejlesztéssel kapcsolatos kérdéseim: 

Milyen önkormányzati tulajdonú ingatlanokat értékesített a helyi önkormányzat 2019. ősze óta, és pontosan mennyiért? A Lakóparkban történtek értékesítések: 502-503 hrsz, 509 hrsz, 511 hrsz, 520 hrsz, 522 hrsz, 527 hrsz, 530 hrsz, 330 hrsz lakóingatlan, összesen 62.070.000 Ft vételár mellett.

Milyen ingatlanokat vásárolt a helyi önkormányzat 2019. ősze óta, pontosan mennyiért, milyen célokra, azokkal kezdett-e valamit? Megvásárolt ingatlanok: Pálosvörösmart, Rákóczi Ferenc út 77., Rákóczi Ferenc út 53., Rákóczi Ferenc út 49., 465 hrsz-ből 81 m2, összesen: 26.080.000 Ft. A Rákóczi út 77. szám alatti ingatlant bérbeadta magánszemélynek az Önkormányzat, a Rákóczi út 53. szám alatti ingatlan egy részét ugyancsak bérbeadás útján hasznosítjuk vállalkozásnak, a Rákóczi út 49. szám alatti ingatlanon lévő kaotikus állapotokat igyekeztünk felszámolni, jelenleg tárolásra használjuk.

Mire pályázott a helyi önkormányzat 2019. ősze óta eddig eredménytelenül? MFP-ÖTIK/2022. „Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanok fejlesztése” A Rákóczi út 77. szám alatti ingatlanfejlesztésére nyújtottunk be pályázatot, közösségi funkció kialakítására, sajnos, nem nyertünk.

A Bodócs Attila polgármester úr által említett „sok önerős fejlesztéssel” szemben hány megnyert pályázatot adott vissza a helyi önkormányzat 2019. ősze óta? 3 pályázatot adtunk vissza. Ezek a korábbi ciklusban benyújtott, célszerűtlennek ítélt pályázatok voltak, vagy pedig a megvalósítás igényelt volna nem tervezett plusz forrásokat.

Hány forintot költött a helyi önkormányzat 2019. ősze óta a Művelődési Ház állagmegőrzésére, festésre, stb.? 758.410 Ft – elsődlegesen energetikai fejlesztések valósultak meg.

Hány forintot költött a helyi önkormányzat 2019. ősze óta 2024. január 1-ig a település útjainak, járdáinak karbantartására, felújítására, leszámítva ebből a körből az Újszülöttek Sétányát? 3.646.380 Ft

Mi a szándéka az önkormányzatnak az önkormányzati tulajdonú romos ingatlanokkal? Egy romos ingatlanunk van, a Rákóczi út 49., a romos épület elbontása után a szomszédos szintén önkormányzati telek bővítésére kerülhet sor, majd a Képviselő-testület döntése szerint hasznosítás vagy értékesítés.

Miért nem történt meg a fogadó egyéves kötelező garanciális felülvizsgálata? Ki ezért a felelős? A Fogadó garanciális felülvizsgálata megtörtént, a feltárt hiányosságok egyeztetése a kivitelezővel ugyancsak megtörtént. Műszaki szakértő, és jogi tanácsadó bevonásával jelenleg is tart a feltárt hibák, hiányosságok elismertetése a kivitelezővel, illetve a hibák kijavítására irányuló kötelezettségvállalást várunk a kivitelezőtől.

Bodócs Attila polgármester úr hány befektetővel tárgyalt 2019. ősze óta pálosvörösmarti beruházásokról, munkahelyteremtésről, idegenforgalmi tervekről az adóbevételek növelése érdekében? Mit lehet tudni ezek eredményéről? A ciklus alatt folyamatosan igyekszem felvenni a kapcsolatot, elsődlegesen a környéken működő vállalkozásokkal, illetve az itt lévő vállalkozókkal folyamatos kapcsolatot tartok. Ennek köszönhető pl. a Fogadó bérbeadása és beindulása, a kisbolt újra nyitása, a volt COOP-épület bérbeadása, az engedély nélkül létesült hidak felülvizsgálata, szükséges felújítása. Együttműködési megállapodást kötött az Önkormányzat a Gyöngyös-Mátra Turisztikai Egyesülettel, kerékpárpontot létesítettünk a közreműködésükkel.  

A Bodócs Attila polgármester úr által célok-tervekként megfogalmazott elképzeléseknél kilencnél több ötlet kidolgozására valóban nem jutott elég idő az elmúlt négy és fél évben? Csupán erre a néhány apróságra számíthatna a falu, amely korábban 600 milliónyi fejlesztést valósított meg rövid idő alatt, és amely fejlődésre mind Bodócs Attila polgármester úr, mind Koncz Ferenc képviselő úr követendő alapként hivatkozott 2019-es megválasztása előtt? A fejlesztések megvalósítását nagyban befolyásolja a saját önerő megléte, valamint a központi pályázatokon való eredményes részvétel. A TOP- pályázatokon az elmúlt években nem tudtunk indulni, de a Magyar Falu Programban a településüzemeltetés, valamint a szociális ellátások szempontjából hasznos eszközöket, járművet (falubusz) vásárolhattunk. A Magyar Falu Programban a megnyerteken kívül több pályázatot is benyújthattunk volna, azonban a nyerési esély a keretek elosztási rendszere alapján korlátozott, amelyet tudomásul kellett vennünk. Az önkormányzati lehetséges bevételeket folyamatosan tártuk fel, ahogyan arra a beszámolómban is kitértem, az előző ciklus stagnálása után jelentős adóhátralékot sikerült beszedni, bérleti díjakból is rendszeres bevételünk van.    

Bodócs Attila polgármester úr a település lehetőségei ismeretében milyen hosszú távú stratégiai terveket fogalmazott meg erre a ciklusra, és azokból mi valósult meg? Nyomon követhető az Önkormányzat honlapján, Facebook-oldalán, minden jelentős eseményről hírt adunk, illetve a terveket é megvalósulásukat a közmeghallgatás kapcsán közzétett polgármesteri beszámoló is tartalmazza. Az aktuális eseményekről, fejlesztésekről minden hónapban a Képviselő-testület előtt beszámolok.

Válaszát várva, tisztelettel:

Rehák Zsuzsanna Krisztina                                                                              pálosvörösmarti lakos

Eseménynaptár

hétfő
kedd
szerda
csütörtök
péntek
szombat
vasárnap
h
k
s
c
p
s
v
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5